Skip to content

DECAPPER

Tüp kapaklarının manuel olarak açılması personel için sürekli tekrar gerektiren bir eylem olduğu için parmaklarda istenmeyen kronik sendromlar oluşmasına neden olabilir. Ayrıca kapak açma eylemi esnasında oluşan aerosol sprey, çalışanlar için kontaminasyona sebep olabilir. Futurelab DC Serisi Kapak Açma cihazlarımız numune tüpü kapaklarını analizör rackında otomatik olarak açar. Cihazlarımız kompakt ve masa üstü yapısı ile analizörün yanına kolayca yerleştirilebilir. Futurelab Otomatik Kapak Açma cihazları ile kapak açma süreçleri otomatikleştirilerek güvenli hale getirlir, olası personel sağlığı sorunlarının önüne geçilir ve verim artışı sağlanır.

Futurelab DC serisi kapak açma cihazları kompakt masa üstü cihazlardır. Cihazı çalıştırmak üçün rackları cihaza yükleyip başlat butonuna tıklamanız yeterlidir. Personel tarafından tüpler yüklenen analizör rackları cihaza yüklenir. Cihaz racklardaki tüplerin kapaklarını otomatik olarak sırayla açar ve rackları cihazın çıkış kanalına sıralar.

1.PERSONEL güvenliği

Futurlab Kapak Açma Sistemleri; personellerin her gün tekrar tekrar tüp kapağı açması neticesinde oluşabilecek Karpal Tünel Sendromu ve aerosol etkiye maruz kalmalarının önüne geçer.

2.ESNEK KULLANIM

Futurelab DC Serisi her türlü analizörün ( Roche, Abbott, Siemens, Beckman Coulter, Mindray, Sysmex ve dahası ) rackları ile çalışabilir.

3.numune güvenliği

Tüplerin uzun süre açık kalması, açık tüplerin laboratuvarda taşınması numunenin buharlaşması, kontamine olması ve dökülmesi risklerini doğurur. Analizörün yanına kolayca yerleştirilebilen cihazlarımız sayesinde kapaklar analizör yanında güvenli şekilde otomatik olarak açılır ve zaman kaybedilmeden analizöre yüklenebilir.

4.yenilikçi

Futurelab DC-Xr Otomatik Tüp Kapak Açma Cihazı sistem analizör tepsileri ile çalışabilmektedir. Racklar kapak açma işleminden sonra otomatik olarak analizörün tepsisine dizilir. Böylelikle rackları tepsiye manuel dizme esnasındaki zaman kaybı engellenir ve numunelerin dökülme v.b. gibi problemlerin önüne geçilir. Üzerine racklar dizilmiş tepsi direk analizör cihazına yüklenir.

Futurelab Serisi 
Güvenli
Zamandan tasarruf ediyor
Maliyet azaltıyor
Preanalitik hataların önüne geçiyor
Kalite arttırıyor
İzlenebilirlik Sağlıyor

Her marka analizörle çalışabilme

Roche Cobas® / Hitachi analizör tepsisi ile

Hızlı kapak açma

Masa üstü ve kompakt yapısı ile kolay yerleşim

FUTURELAB

DC-XR

15 rack sorting
200 tubes / hour speed
Dimensions 50 (W) x 70 (L) x 60 (H) cm
Continuous tube, rack loading capability