Skip to content

TUBE SORTER

Futurelab S Serisi numune tüpü tasnifleme sistemleri ile laboratuvara gelen numunelerin numune kabulleri otomatik olarak yapılır, numuneleri LIS’a kaydeder, numune tüplerini önceden belirlenen çekmecelere tasnifler. Bu sayede laboratuvarınızdaki numune kabul süreci hızlanır, numuneler kolay v hızlı şekilde analizöre götürülür, numuneden sonuç alma süresi kısalır. Sistem laboratuvarınızın numune alım alanındaki iş akışını verimli ve uygun maliyetli bir şekilde optimize eder.

Futurelab Tüp Tasnifleme sistemleri yüksek hızda numune kabul ve tasnif özelliği ile birçok personelin aynı anda yapabileceği iş yükünü tek başına kolaylıkla üstlenir. Böylece laboratuvarınızdaki kalifiye personeli numune kabul ve tasnif işlemi yerine asli görevlerinde kullanabilirsiniz. Sistem tüp haznesindeki numune tüplerin barkodlarını teker teker okuyarak  laboratuvar kabullerini yapar. Önceden belirlenmiş tasnifleme kurallarına göre gerek barkod numarasına gerekse tüp kapak rengine göre tüpleri çekmecelere ayrıştırır. Tasnifleme kuralları istenildiği zaman kolayca değiştirilebilir. Numuneler  “İlk giren ilk çıkar” esasına göre tasniflenir. Patentli mekanizmamız sayesinde saatte 2500 numunenin kabul ve tasniflenmesi kolayca yapılır. Sistemler 6 ila 12 tasnif çekmecesi, +1 adet de tanımsız çekmeceli şekilde kullanılır. İsteğe bağlı daha fazla çekmeceli sistem kurulumu da yapılabilir.

1.kolay kullanım

Numuneler laboratuvara ulaştıktan sonra numuneler Futurelab S Serisi Tüp Tasnifleme sistemlerinin haznelerine kolayca yüklenir. Daha sonra sistemin başla butonuna basmanız yeterli olacaktır. Sistem numuneleri kaydeder ve çekmecelere kolayca ayırır. Çekmece dolduğunda da size çekmece doldu uyarısı vererek çekmeceyi boşaltmanızı sağlar. Basit ve şık ara yüzü sayesinde cihazı yönetmek çok kolaydır.

2.esnek

Futurelab S serisi tasnif sistemleri laboratuvarların numune yoğunluğu, alan müsaitliği vb. kriterlere göre tasarlanmıştır. 12+1 çekmeceli S2500 tüp tasnif cihazımız yanında; az yoğun ve yeterli alana sahip olmayan laboratuvarlar için masa üstü cihazımız MS2500 hizmet verirken, yoğun ve yeterli alana sahip olamayan laboratuvarlara 6-8 çekmeceli S2500 tasnif cihazımız hizmet vermektedir. Böylelikle çok çeşitli laboratuvarlara esnek bir entegrasyon sağlamaktayız.

3.numune güvenliği

Geliştirdiğimiz barkod okuma teknolojisi sayesinde tüpün kapak rengi ile barkod bilgisi karşılaştırılarak, hatalı tüpe numune alımı yapılıp yapılmadığı kontrol edilmektedir. Bu sayede Futurelab Tüp Tasnifleme Sistemlerinde bu tip numuneler analitik sürece girmeden erken tespit edilir. Ayrıca sistem sayesinde hızlı şekilde kabulü yapılan numunelerin analitik evreye geçiş süreleri kısaltılarak en kısa sürede sonuç alınması sağlanır.

4.yüksek hız

Futurelab Tüp Tasnifleme Sistemlerinin patentli numune barkod okuma mekanizması sayesinde hızlı şekilde kabulü yapılan numunelerin analitik evreye geçiş süreleri kısaltılarak en kısa sürede sonuç alınması sağlanır.

Futurelab Serisi 
Güvenli
Zamandan tasarruf ediyor
Maliyet azaltıyor
Preanalitik hataların önüne geçiyor
Kalite arttırıyor
İzlenebilirlik Sağlıyor

Numunelerin ihtiyaca ve analizöre göre kolay ayrıştırılması

İzlenebilir

Numunenin varışının zamanında kaydedilmesi

Kayıtsız, barkodsuz ve hasarlı barkodlu tüplerin kolay tespiti

Her çeşit laboratuvar sürecine uygun çözüm

FUTURELAB

S2500

2500 tubes / hour speed
External waste trickle
Sorting by tube cap color

FUTURELAB

MS2500

2500 tubes / hour speed
400 tubes continuous shot
Dimensions 942 (W) x 500 (L) x 871 (H) cm.